1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ambrolan 30 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra 30 mg ambroksolio hidrochlorido.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: laktozė monohidratas (100 mg vienoje tabletėje).
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
Tabletė.
Baltos apvalios abipus išgaubtos tabletės su vagele. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų ...
Prieš vartojimą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį. Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Saugaus pirkimo garantija!
Prekės aprašymas
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ambrolan 30 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra 30 mg ambroksolio hidrochlorido.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: laktozė monohidratas (100 mg vienoje tabletėje).
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
Tabletė.
Baltos apvalios abipus išgaubtos tabletės su vagele. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
Kvėpavimo takų sekreto skystinimas ligoniams, sergantiems ūmine arba lėtine bronchų ar plaučių liga, kurios metu sutrinka sekreto išskyrimas ir šalinimas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų paaugliams
Gerti po 1 tabletę tris kartus per parą. Ilgalaikio gydymo metu dozę galima sumažinti iki vienos tabletės du kartus per parą.
Tabletes reikia gerti po valgio, užsigeriant nedideliu skysčio kiekiu.
Vaikų populiacija
Jaunesniems nei 12 metų vaikams Ambrolan 30 mg tabletės vartoti netinka, nes sudėtyje yra didelis veikliosios medžiagos ambroksolio kiekis.
Senyviems pacientams
Vaistinio preparato dozės keisti nebūtina.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Kadangi ambroksolis iš organizmo šalinamas per inkstus, pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, būtina mažinti vaistinio preparato dozę arba jį vartoti rečiau.
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, sergantiems kepenų nepakankamumu, gali prireikti koreguoti vaistinio preparato dozę.
Jei po kelių dienų simptomai atsinaujina, sunkėja ar neišnyksta, būtina iš naujo apsvarstyti gydymą.
Vartojimo metodas
Vartoti per burną po valgio.
Be gydytojo nurodymų Ambrolan negalima vartoti ilgiau kaip 4-5 dienas.
Padidėjęs jautrumas yra ambroksolio hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
Opa skrandyje ir/arba žarnyne.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Kartu su ambroksoliu neturėtų būti vartojami kosulį slopinantys vaistiniai preparatai (žr. skyrių „Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika“).
Pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, rekomenduojama skirti mažesnę vaistinio preparto dozę arba gerti jį rečiau.
Dėl savo gleives ardančio poveikio, ambroksolis gali ulcerogeniškai veikti virškinimo traktą.
Nustatyta sunkių odos reakcijų, pvz., daugiaformės eritemos, Stivenso-Džonsono sindromo (SDS) / toksinės epidermio nekrolizės (TEN) ir ūminės generalizuotos egzanteminės pustuliozės (ŪGEP) atvejų, susijusių su ambroksolio vartojimu. Jei yra progresuojančio odos išbėrimo (kartais susijusio su pūslelėmis ar gleivinės pažeidimais) simptomų ar požymių, reikia nedelsiant nutraukti gydymą ir kreiptis medicininės pagalbos.
Jei sutrikusi bronchų motorika ir padidėjusi gleivių sekrecija, pvz., dėl retai pasireiškiančio piktybinio ciliarinio sindromo, ambroksolio hidrochlorido reikia vartoti atsargiai, kadangi tokiu atveju dažniau galima sekreto stazė.
Ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi arba kurie serga sunkia kepenų liga, ambroksolio hidrochlorido reikia vartoti labai atsargiai, t.y. gerti rečiau ir (arba) mažesnę dozę.
Esant sunkiam inkstų funkcijos nepakankamumui, gali kauptis kepenyse susiformavę ambroksolio metabolitai.
Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Vartojant ambroksolį kartu su vaistiniais preparatais, slopinančiais kosulį, slopinamas kosulio refleksas ir suskystintas sekretas iš bronchų atkosėjamas blogiau.
Kartu su ambroksolio hidrochloridu vartojamų antibiotikų (pvz., amoksicilino, cefuroksimo, eritromicino, doksiciklino) į bronchų ir plaučių sekretą bei skreplius patenka daugiau.
4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Ambroksolis prasiskverbia pro placentą. Tiriant gyvūnus teratogeninio ambroksolio poveikio nepastebėta. Tačiau moterims nėštumo laikotarpiu, ypač pirmuosius 3 nėštumo mėnesius šio vaistinio preparato vartoti nerekomenduojama.
Žindymo laikotarpis
Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad ambroksolis patenka į žindyvės pieną. Prieš ambroksolio vartojimą žindyvei patariama nustoti žindyti kūdikį.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.
Atsižvelgus į ambroksolio farmakodinamines savybes ir nepageidaujamą poveikį, galima daryti išvadą, kad gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neturėtų veikti.
Nepageidaujamas poveikis pagal organų sistemų klases, naudojant standartinius MedDRA terminus, išvardytas toliau. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Imuninės sistemos sutrikimai
Retas: padidėjusio jautrumo reakcijos.
Dažnis nežinomas: anafilaksinės reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką, angioneurozinę edemą ir niežėjimą.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Retas: kvėpavimo takų gleivinės džiūvimas, sekreto tekėjimas iš nosies.
Virškinimo trakto sutrikimai
Retas: dispepsija, rėmuo, pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas, seilėtekis.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Retas: šlapinimosi sutrikimai.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Reti: išbėrimas, dilgėlinė.
Dažnis nežinomas: Sunkios nepageidaujamos odos reakcijos (įskaitant daugiaformę eritemą, Stivenso-Džonsono sindromą / toksinę epidermio nekrolizę ir ūminę generalizuotą egzanteminę pustuliozę).
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), faksu (nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131), elektroniniu paštu (adresu [email protected]), per interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ).
Pranešimų apie perdozavimą negauta.
Farmakoterapinė grupė – Ambroksolis, ATC kodas –R05CB06
Ambrolanas yra labai veiksmingas vaistinis preparatas, kurio veiklioji medžiaga ambroksolis yra aktyvus bromheksino metabolitas. Ambroksolis skystina susikaupusį tirštą ir klampų bronchų gleivinės sekretą, greitina jo pasišalinimą, nes skatina virpamojo epitelio ląstelių veiklą. Bronchų sekreto klampumas mažėja ir todėl, kad šis vaistinis preparatas didina serozinio gleivių komponento gamybą bei lizosomų fermentų poveikį. Bronchų sekreto sudėtį ambroksolis keičia veikdamas ląsteles: piltuvėlio formos ląstelėse jis sumažina sulfomucino sintezę. Be to, vaistinis preparatas skatina surfaktanto, kurį gamina II tipo pneumocitai, atsipalaidavimą.
Visas išgertas ambroksolis rezorbuojasi. 90% jo jungiasi su plazmos baltymais. Išgėrus vieną tabletę, didžiausia 70 ng/ml koncentracija plazmoje atsiranda po valandos. Vaistinio preparato koncentracija plazmoje sumažėja praėjus pusinės eliminacijos laikui, kuris trunka 4 valandas.
Kepenyse ambroksolis suskyla į neaktyvius metabolitus. Vaistinis preparatas ir jo metabolitai iš organizmo išsiskiria pro inkstus. Išgėrus ambrolano, pirmojo prasiskverbimo per kepenis metu metabolizuojama maždaug 20-30 % vartotos dozės.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ikiklinikinių tyrimų su pelėmis, žiurkėmis, jūrų kiaulytėmis, triušiais ir šunimis metu ambroksolio gyvūnams buvo girdoma arba sušvirkščiama.
Įprastų ūminio toksinio poveikio, kartotinių dozių toksiškumo tyrimais, vartojant žmogui rekomenduojamas gydomąsias dozes, palyginti su kontrolinės grupės eksperimentų duomenimis, reikšmingų skirtumų nepastebėta.
Eksperimentų su gyvūnais metu, kai buvo vartojamos didelės ambroksolio dozės, teratogeninis poveikis nepasireiškė.
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozė monohidratas
Bulvių krakmolas
Povidonas
Mikrokristalinė celiuliozė
Magnio stearatas.
Duomenys nebūtini.
5 metai.
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Kartono dėžutėje yra 20 tablečių (2 lizdinės PVC/aliuminio plokštelės, plokštelėje yra 10 tablečių).
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
G.L. Pharma GmbH
Schlossplatz 1
8502 Lannach
Austrija
LT/1/97/1664/001
9. REGISTRAVIMO / PERREGISTRAVIMO DATA
Registravimo data 1997 m. balandžio mėn. 09 d.
Paskutinio perregistravimo data 2009 m. rugpjūčio mėn. 07 d.
2016-08-29
Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.
II PRIEDAS
REGISTRACIJOS SĄLYGOS
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
G.L. Pharma GmbH
Schlossplatz 1
8502 Lannach
Austrija
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Nereceptinis vaistinis preparatas
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ambrolan 30 mg tabletės
Ambroxoli hydrochloridum
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Vienoje tabletėje yra 30 mg ambroksolio hidrochlorido.
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Tabletės sudėtyje yra laktozės.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
20 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki mm.MMMM
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
G.L. Pharma GmbH
Schlossplatz 1
8502 Lannach
Austrija
12. REGISTRACIJOS NUMERIS
LT/1/97/1664/001
13. SERIJOS NUMERIS
Serija
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Nereceptinis vaistinis preparatas
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
Vartojimas. Vartojamas ligoniams, sergantiems ūmine arba lėtine bronchų ir plaučių liga, kvėpavimo takų sekretui skystinti.
Vartojimo instrukciją rasite pakuotės lapelyje.
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Ambrolan
MINIMALI informacija ant LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ
LIZDINĖS PLOKŠTELĖS
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Ambrolan 30 mg tabletės
Ambroxoli hydrochloridum
2. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS
G.L. Pharma GmbH
3. TINKAMUMO LAIKAS
EXP.: mm.MMMM
4. SERIJOS NUMERIS
Lot:
5. KITA
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Ambrolan 30 mg tabletės
Ambroksolio hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 4-5 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Ambrolan ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ambrolan
3. Kaip vartoti Ambrolan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ambrolan
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Ambrolan ir kam jis vartojamas
Ambrolan yra labai veiksmingas vaistas, kurio veiklioji medžiaga ambroksolis yra bromheksino metabolitas. Vaistas mažina susikaupusių skreplių klampumą, gerina virpamojo epitelio aktyvumą ir taip skatina sekretą pasišalinti iš bronchų. Be to, ambroksolis skystina pernelyg klampias gleives ir palengvina jų išsiskyrimą.
Ambrolan vartojamas ligoniams, sergantiems ūmine arba lėtine bronchų ir plaučių liga, kurios metu sutrinka sekreto išskyrimas ir šalinimas, kvėpavimo takų sekretui skystinti.
2. Kas žinotina prieš vartojant Ambrolan
Ambrolan vartoti negalima:
- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu nustatyta skrandžio ir/arba žarnyno opa.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ambrolan:
- jei susilpnėjęs kosulio refleksas ar sutrikusi bronchų virpamojo epitelio veikla. Vaisto reikėtų vartoti atsargiai dėl galimo gleivių susilaikymo;
- jei vartojate kitus vaistus. Prieš pradėdami vartoti Ambrolan, praneškite apie tai savo gydytojui.
Dėl gleives ardančio poveikio ambroksolis gali sukelti opas virškinimo trakte.
Nustatyti sunkių odos reakcijų, susijusių su ambroksolio vartojimu, atvejai. Jeigu Jums pasireiškė odos išbėrimas (įskaitant gleivinės, pvz., burnos, gerklės, nosies, akių, lyties organų, pažeidimus), nedelsdami nutraukite Ambrolan vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Jei sutrikusi bronchų motorika ir padidėjusi gleivių sekrecija, pvz., dėl retai pasireiškiančio piktybinio ciliarinio sindromo, ambroksolio hidrochlorido reikia vartoti atsargiai, kadangi tokiu atveju dažniau galima sekreto stazė.
Ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi arba kurie serga kepenų liga, prieš vartojant Ambrolan būtina pasitarti su gydytoju.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą
Kiti vaistai ir Ambrolan
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kartu su ambroksoliu neturėtų būti vartojami kosulį slopinantys vaistai, nes slopinamas kosulio refleksas ir suskystintas sekretas iš bronchų atkosėjamas blogiau.
Kartu su ambroksolio hidrochloridu vartojamų antibiotikų (pvz., amoksicilino, cefuroksimo, eritromicino, doksiciklino) į bronchų ir plaučių sekretą bei skreplius patenka daugiau.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo laikotarpiu, ypač pirmuosius 3 nėštumo mėnesius, Ambrolan vartoti negalima.
Jei žindote kūdikį, Ambrolan vartoti negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neturėtų veikti.
Ambrolan sudėtyje yra laktozės
Kiekvienoje tabletėje yra 100 mg laktozės (pieno cukraus). Jei Jums gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Ambrolan
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų paaugliams
Jei gydytojas nenurodė kitaip, įprastinė dozė yra 1 tabletė tris kartus per parą.
Vartojant vaisto ilgai dozę reikia sumažinti iki vienos tabletės du kartus per parą.
Senyviems pacientams
Dozės koreguoti nereikia.
Vartojimas vaikams
Jaunesniems nei 12 metų vaikams Ambrolan 30 mg tablečių vartoti negalima, nes sudėtyje yra didelis veikliosios medžiagos ambroksolio kiekis.
Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi
Jei sergate sunkia kepenų ir (arba) inkstų liga, pasitarkite su gydytoju dėl dozės koregavimo.
Ambrolan reikia gerti po valgio užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.
Jei ligos simptomai blogėja arba po 4-5 dienų vartojimo nepagerėja, vėl pasitarkite su gydytoju.
Ką daryti pavartojus per didelę Ambrolan dozę?
Pavartoję per didelę Ambrolan dozę, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.
Pamiršus pavartoti Ambrolan
Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą tabletę.
Nustojus vartoti Ambrolan
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis gali pasireikšti įvairiu dažnumu, kuris apibūdinamas taip:
Labai dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų
Dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 pacientų
Nedažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau kaip 1 iš 100 pacientų
Retas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų
Labai retas: pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus
Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.
Imuninės sistemos sutrikimai
Reti: padidėjusio jautrumo reakcijos.
Dažnis nežinomas: anafilaksinės reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką, angioneurozinę edemą (greitai besivystantį odos, gleivinės, po oda ar gleivine esančių audinių tinimą) ir niežėjimą.
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Reti: kvėpavimo takų gleivinės džiūvimas, sekreto tekėjimas iš nosies.
Virškinimo trakto sutrikimai
Reti: dispepsija, rėmuo, pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas, seilėtekis.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti: šlapinimosi sutrikimai.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Reti: išbėrimas, dilgėlinė.
Dažnis nežinomas: Sunkios nepageidaujamos odos reakcijos (įskaitant daugiaformę eritemą, Stivenso-Džonsono sindromą / toksinę epidermio nekrolizę ir ūminę generalizuotą egzanteminę pustuliozę).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Ambrolan
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant lizdinės plokštelės po „EXP“ ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Ambrolan sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra ambroksolio hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 30 mg ambroksolio hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, bulvių krakmolas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas.
Ambrolan išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos apvalios abipus išgaubtos tabletės su vagele. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
Kartono dėžutėje yra 2 PVC/aliuminio lizdinės plokštelės po 10 tablečių.
Registruotojas ir gamintojas
G.L. Pharma GmbH
Schlossplatz 1
8502 Lannach
Austrija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB „GL Pharma Vilnius“ A. Jakšto g. 12 LT-01105 Vilnius Tel. +370 5 2610705
|
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-08-29
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.